VEYSELKARANİ’DE “PROF. DR. NİHAT HATİPOĞLU İLE EN-NEZİR (S.A.V) SÖYLEŞİ” PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Mehmet TUNÇ tarafından organize edilen “Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU ile En-Nezir (S.A.V) söyleşi” programı Veyselkarani Beldesi Şölen Düğün&Konferans salonunda gerçekleşti.

Program Baykan Merkez Camii imamı Zeki Kazancıçok’un Kuranı Kerim tilaveti ve Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Mehmet TUNÇ’un açılış konuşması ile başladı. Kaymakam TUNÇ, açılış konuşmasında katılım sağladıkları için Baykan, Veysel Karani ve Atabağlı vatandaşlara teşekkür etti. Ayrıca Prof.Dr Nihat HATİPOĞLU Hocamıza Beldemize böyle bir program vesilesi ile geldikleri için şükranlarını sundu.

Salonu dolduran Baykan, Veysel Karani ve Atabağlılara hitap eden İlahiyatçı Prof.Dr. HATİPOĞLU Peygamber Efendimizin (S.A.V)’ın hayatından çarpıcı kesitler anlattı. İlahiyatçı Doç. Dr. Nihat HATİPOĞLU, Veysel Karani’nin sevginin timsali olduğunu belirterek, “Veysel Karani, sevgili uğruna mesafeleri yok saymış bir kişidir. Onu anlatmak büyük mutluluktur. Veysel olmak çok zordur. Veysel Sevgili Peygamberi görmeden aşık olmuş bir kişidir. Aynı zamanda annesine olan sevgisi ve verdiği söz gereği Medine’ye kadar giderek Peygamber Efendimizin kapısını çalmış orada olmadığını duyunca da beklemeden geri dönmüştür” şeklinde konuştu. İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU, “Çağımızın ve bütün çağların sıkıntılarından kurtulabilmemiz için alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin sünneti seniyyesini takip etmek zorundayız” mesajını vurguladı. Konuşmasının sonunda dinleyicilerin sorularını da cevaplandıran İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU böylesi bir organizasyonu tertip eden Kaymakam Mehmet TUNÇ’a teşekkürlerini iletti.

Programın sonunda Nihat HATİPOĞLU’na Veysel Karani hatırası kilim Tablo hediye eden Kaymakam/Belediye Başkan Vekili TUNÇ “Bugün hocamızı Veysel Karani’de ağırlamaktan büyük onur duyduk. Sevgili Peygamberimizin uyarıcı vasfını merkeze alarak kendine has anlatımıyla derin bilgisinden istifade ettiğimiz kıymetli hocamızı yine misafir etmek isteriz. Teşrif ettiği için kendisine ve davetimize icabet eden siz kıymetli hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi. HATİPOĞLU ile hatıra fotoğrafı çektiren Baykanlılar Kaymakam TUNÇ’a da böylesi güzel bir program düzenlediği için teşekkürlerini ilettiler.

 

1 2 3 4 IMG_2538 IMG_2559-1 IMG_2566 IMG_2577 IMG_2584 IMG_2599 IMG_2609 IMG_2627 IMG_2636 IMG_2638 IMG_2640 IMG_2644 IMG_2666 IMG_2673 IMG_2698 IMG_2711 IMG_2744