Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ ve Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün DEMİRHAN’ın Katılımı İle İlçemizdeki Çiftçilerimize “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında Keçi Dağıtımı Yapıldı

Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ ve Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün DEMİRHAN, ilgili kurum müdürlerimizle birlikte “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında, ilçemiz Kent Ormanında gerçekleştirilen teslim töreninde genç çiftçilerimize hak sahibi oldukları 37 adet küçükbaş hayvanı(keçi) teslim ettiler.

Kaymakamımız yaptığı konuşmada; “Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi, günümüz şartlarında azami hassasiyet gösterilmesi gereken konuların başındadır. İlçemizde bugüne kadar ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında 6 çiftçimize arıcılık projesi ile 40 adet kovan ve arıcılık malzemesi, 20 çiftçimize her birine 5 adet dişi büyükbaş hayvan, 2 çiftçimize 37 adet küçükbaş hayvan(keçi) teslim ettik. Önümüzdeki günlerde 9 çiftçimize 34 adet koyun dağıtımını yapacağız. Toplamda 2018 yılı içerisinde “Genç Çiftçi Projesi” ile 37 çiftçimize, 240 arılı kovan ve malzemeleri, 100 adet büyükbaş hayvan, 74 adet keçi dağıttık. 306 adet koyun dağıtımını da yaparak çiftçilerimize desteğimizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çaykaya köyünde ikamet eden Perihan TARDU ve Tütenocak Köyünde ikamet eden Merve TÜRKÖZ isimli vatandaşlarımız, Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında yapılan desteklerden dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Toplu hatıra fotoğraf çekiminin ardından teslim töreni sona erdi.

IMG_8153 IMG_8165 IMG_8182 IMG_8193 IMG_8205 IMG_8206 IMG_8207