Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ Baykan Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerine Kaynak Kitap Desteğinde Bulundu

Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ Baykan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan üniversite hazırlık destekleme yetiştirme kursu öğrencilerine kaynak kitap dağıtımını gerçekleştirdi.

Kaymakamımız, dolaştığı sınıflardaki öğrencilerle bir süre sohbet ederek okumanın ve iyi insan olmanın önemine değindi. Öğrencilere, hayallerini gerçekleştirmenin yolunun okumaktan geçtiğini dile getiren Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet TUNÇ, ”Okuyup meslek sahibi olup vatana ve millete iyi vatandaş olmalısınız. Dağıtılacak bu kitapların sizlere büyük faydası olacaktır. Önünüzde engel yok yolunuz açık. Kaymakamlık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurumlarımız sizlerin okuyarak iyi yerlere gelmeniz için çaba harcıyor. Baykan Kaymakamlığı olarak sizler için üniversiteye hazırlık kitap setleri hazırladık. Üniversiteye hazırlanmanızdaki anahtarlardan bir tanesini size veriyoruz. Biliyoruz bu dönemleriniz çok stresli geçiyor. Ama bilgi olmadan da sakin olmak işe yaramaz. Çok çalışarak inşallah üniversite sınavlarını kazanacaksınız. Hepimizin tek amacı sizlere yardım etmek ve önünüzü açmaktır. Şunu unutmayın başarıdan önce iyi insan olmak gerekir. Çünkü başarılı olup iyi insan olmadıktan sonra kötü işler yaptıktan sonra bunun bir anlamı yok. Bunun için başarının yanında iyi bir insan da olmalıyız” şeklinde konuştu.

Daha sonra Kaymakamımız kurum Müdürü Muzaffer ERFÜS ile birlikte destekleme yetiştirme kurslarına katılan lise mezunu öğrencilere üniversiteye hazırlık setlerinden oluşan kitapları dağıttılar.

IMG_8547 IMG_8550 IMG_8566 IMG_8572 IMG_8576 IMG_8579 IMG_8598